LBCE

ContOS, eCommerce - implementace obchodního systému ContOS a vývoj E-shopu ve společnosti LBCE s.r.o.

Společnost Luxury Bags byla založena v roce 2007 jako půjčovna luxusních kabelek. Postupem doby se stala jednou z největších tuzemských firem zabývajících se půjčováním, výkupem a prodejem luxusních kabelek a doplňků. Svým zákazníkům z tuzemska i ze zahraničí umožňuje nejen výběr ze stovek originálních luxusních kabelek, ale také jim dokáže zprostředkovat prodej jejich doplňků prostřednictvím komisního prodeje anebo přímého odkoupení. To vše nejen v kamenné prodejně v centru Prahy, ale prostřednictvím e- shopu https://www.luxurybags.cz/ odkudkoli z České republiky i ze zahraničí.

Zadání a cíl

Naším úkolem bylo pomoci zpřehlednit procesy v rámci obchodu, vyřizování objednávek a správu agend výkupu, komise, skladu a prodeje. Požadavkem bylo rovněž vytvoření e-shopu dle specifikace a grafického návrhu zadavatele a zajištění jeho plné synchronizace s vnitřním systémem.

Nedílnou součástí požadavku byl i plynulý přechod na nový systém včetně převodu stávajících dat, tak aby se tato změna negativně nedotkla vysokého standardu služeb poskytovaných zákazníkům.

Obchodní systém ContOS, který vyvíjí naše společnost, byl nasazen jako základní informační systém, který shromažďuje a zpracovává veškerá obchodní data.

Obchodní systém ContOS je navržen tak, aby umožňoval také využití modulů, které jsou vytvořeny pro konkrétní situaci a zákazníka. Tak tomu bylo i v tomto případě, kdy jeden z modulů zajišťuje synchronizaci mezi lokální databází a e-shopem a využívá k tomu technologii webových služeb (web services).

V rámci implementace byla nadefinována řada specifických tiskových sestav a funkcí podle potřeb zadavatele.

Přínosy

Mezi hlavní přínosy celého řešení patří zejména:

  • zautomatizování procesu vkládání nového zboží do systému,
  • automatické stahování objednávek,
  • on-line stav skladu na e-shopu,
  • možnost zápočtů úhrad z různých dokladů,
  • dokonalý přehled o finančních transakcích,
  • hlídání lhůt pro vyplácení nároků z komise, hlídání splatnosti pohledávek i závazků,
  • integrovaná komunikace se zákazníkem, odesílání e-mailů a dokumentů

Architektura aplikace

Jedná se o desktopovou aplikaci typu client-server, podporující provoz v lokální počítačové síti Microsoft (protokol TCP/IP). Data jsou uložena na databázovém serveru MS SQL Server. Aplikace je určena pro předem neomezený počet současně pracujících uživatelů a je naprogramována tak, aby mohla být provozována na platformě MS Windows od verze XP až po Windows 10.

Použité technologie

Obchodní systém ContOS je naprogramován v jazyce Delphi v prostředí Embarcadero® Delphi®. Data jsou uložena na vyhrazeném databázovém serveru MS SQL Server.

E-shop je napsán v C#.NET a využívá databázi MS SQL Server


Ukázka e-shopu LuxuryBags
logo

© 2012 - 2021, TT Software, s.r.o., ContOS® je registrovaná ochranná známka.